איחוד הכוללים הקטנים לראשי הישיבות בזעקה של הרגע האחרון: עשו הכל למנוע את העברת התקנות החדשות!!!

רבות כבר דובר על התקנות החדשות שמתכוון להעביר שר הבטחון ליברמן.

תקנות אלו, הדירו שינה מעיניהם של מנהיגי ישראל אשר דבר הכוונה להעבירם הגיעה אליהם דרך העסקנים המחרפים נפשם למלחמה בגזירת הגיוס האיומה. האדמורים מגור, ויזניץ, סלונים ועוד, פנו לחברי הכנסת של אגודת ישראל בדרישה נחרצת לעשות הכל על מנת למנוע את העברתם.

הגזירות האיומות הכלולות במסמך בן מספר העמודים, עלול לגרום לעוד אלפי בני ישיבות לאבד את מעמד בן הישיבה שלהם, ולהיות מושלכים לכלא הצבאי.

לאחר עיכובים רבים ופעילות רבה מצידם של עסקנים ורבנים למנוע את העברת  התקנות, נראה כי בישיבה שתתקיים מחר בוועדת החוץ והבטחון, התקנות אמורות לעבור.

איחוד הכוללים הקטנים, שאמורים להנזק משמעותית מתקנות אלו, פונה בקריאה וזעקה אחרונה, בצרוף חוות דעת משפטית של עורך הדין המלומד אורי ציפורי.

אתר גזירת הגיוס מביא זאת בחשיפה ראשונית.

 

לכבוד הרב שליט"א
מחר יום רביעי י"ח בתמוז תשע"ז מתוכננת ישיבת ועדת חוץ ובטחון של הכנסת, שאמורה לאשר תקנות לחוק שירות בטחון. מדובר בתקנות של אמות מידה, ובמילים אחרות קריטריונים המגדירים (מבחינה משפטית) מהי ישיבה / כולל, על מנת שיהיו מוכרות, לענין שתלמידיהן יוכלו לקבל דיחוי.
מצ"ב חוות דעת משפטית של עו"ד אורי ציפורי, בעל ותק ונסיון בתחום זה, המתאר את גודל הסכנה שבאישור תקנות אלו, ובפרט לגבי כוללים קטנים שמספר דחויי השירות בהם נמוך, או לחילופין ישיבות / כוללים לבעלי תשובה שרובם בוגרי צבא, ומספר הנזקקים לדחוי נמוך, וכן לענין תוכנית ה"אכיפה והפיקוח" על כלל הישיבות והכוללים שהוכנה ע"י הצוות הבין-משרדי, ושביצועה מעוכבת בין היתר בשל העדר אישור התקנות.
הטענה לפיה הצורך הדחוף באישור התקנות נובע מן העובדה שללא אישורן לא ניתן לקבל הכרה עבור ישיבות חדשות, מתאיינת, לאור העובדה, שבמקביל, עם אישורן של התקנות החדשות, יאבדו באחת מאות כוללים את הכרתם, מה שיוביל אוטומטית, בהמשך הדרך, להסרת מעמדם כ'בן ישיבה' של אלפי אברכים צעירים, ומאי חזית דדמא דילהו סומקא טפי…
יצוין, כי עו"ד ציפורי קובע בחוות דעתו כי ישנם דרכים משפטיות חילופיות לטיפול בבעית הישיבות החדשות.
מעכ"ת שליט"א מתבקש בזה לפנות לנציגי הציבור לבקשם לעשות כל שביכולתם למנוע את אישורם של התקנות החדשות (אמות מידה), וכי במקביל יבחנו את הדרכים החילופיות שמציע עו"ד ציפורי.
החותם בחרדה ובדאגה לכבודה של תורה,
שלמה רוזנקרנץ
יו"ר ה"איחוד"
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.