אסיר עולם התורה הגיב למכתב שפרסמה מכרת המשפחה ובה היא תוקפת את התנהלותם של הסרים למרות הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך: "הדברים כפי שהוצגו אינם נכונים. התעליתי רוחנית בכלא"

 

מכתבה של מי שהתיימרה לייצג את משפחתו של אחד מאסירי עולם התורה, ישראל מאיר טולדיאנו, בה היא תקפה בחריפות את אותם אלו הסרים למרותו של רבי שמואל אויערבך, בטענה כי הם "נהנים" כביכול מכך שיש בידם אסיר עולם התורה, כל זאת בזמן שבני משפחתו שרויים בצער ובכאב עמוק, ועוד דברי בלע שונים, נדחתה אתמול לראשונה מפיו של הבחור עצמו אשר העיד כי התקופה בה ישב בכלא הצבאי הייתה הזמן הטוב ביותר עבורו מבחינה רוחנית, בזאת הוא גם דחה את טענותיהם של אלו האומרים כי הזמן בה יושבים העריקים בבתי הכלא אינה שווה את הנזק הרוחני כביכול שנעשה להם.

מכתבו של הבה"ח ישראל מאיר טולדיאנו מגיע לאור הסערה הגדולה שהתרחשה עם פרסום מכתבה של אותה גברת, ידידת המשפחה. במכתבה היא טענה כי נזקים גדולים נגרמו לבחור ולבני משפחתו, בגלל ישיבתו בכלא הצבאי, וכי הפלג הירושלמי ניצל, כלשונה, את מצב המשפחה והבחור לצורכי מאבקם נגד הגיוס.

טולדיאנו כותב במכתבו כי הוא מקושר באופן הדוק לרבו ומורו גאון רבי שמואל אויערבך. עוד הוא כותב כי הגאון הרב אליעזר פילץ, ראש ישיבת תפרח, הורה לו במפורש להתעלם מכל הלחצים שהופעלו כלפיו ונגעו לכך שאינו מתייצב בלשכת הגיוס. "דעתו של רבי שמואל אויערבך אינה זקוקה לאישור של אף אחד", אמר לו ראש הישיבה, כך לפי עדותו.

במכתבו כותב הבחור עוד: "והנה כידוע עול הגלות גובר עלינו מיום ליום וחושך יכסה ארץ והבלבול רב והמהומה גדולה, והנה קם לו כאן בארה״ק השלטון הכפרני במזימה וגזירה נוראה אשר היא גזירת שמד נוראית לגדוע אותנו בחורי הישיבות ממקור חיותנו אשר היא התורה הקדושה, וכאשר הם פועלים בתחבולות מתחבולות שונות לדכאותינו ולכרסם בנו ולגייסנו לצבא השמד, שע״י זה הם רוצים לשלבינו ולערבינו בתוכם, ובזה בעצם ״לחלן״ אותנו, ומחמת כך ח״ו ש׳לא יזכר שם ישראל עוד׳".

בהמשך הוא כותב כי הגאון הרב רבי שמואל אויערבך, ועוד "רבנים מצוקי ארץ", התאספו יחדיו ונלחמים בפרץ מול הגזירה הנוראה…"

מכתבו של הבחור מעיד כי אלו ששלחו את המכתב הקודם, הם אלו שניצלו את בני המשפחה ואותו, ולא האנשים הסרים למרותו של גאון הדור, אשר עומדים לימין המשפחה בכל אשר יידרש.

2 תגובות
 1. רב סרן שמועתי
  רב סרן שמועתי says:

  האם זה נכון שהוא קיבל הוראה להפוך להתחייל, כדי לא להיות בכלא שנתיים?

  הגב
  • חיים הערש
   חיים הערש says:

   שקר.
   אנו מעלים מיד כתבה בנושא עם הכחשה מפורשת של ישראל מאיר טולידנו.

   הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.