בית המשפט התחשב בפעילים שבאו למחות נגד מכירתם של בחורי חב"ד לידי רשויות הצבא

צעדה שנערכה למען החיילים החרדים. רבים מהם מגיעים מבתים חב"דיים.

על אף בקשת התביעה שדרשה עונשי מאסר ממושכים למפגינים שהגיעו למחות נגד מדיניותו של אחד מרבני חב"ד נגד הגיוס – הורה השופט על שחרורם לביתם, ונמנע מלהטיל עליהם עונש ממושך בכלא כפי שדרשה התביעה מטעמו של הרב.
התביעה בבית המשפט הגיעה לאחר ששורה של נציגים שאזרו כוח והחלו להילחם במגמות המסוכנות אותם מובילים שוליה של חסידות חב"ד, וגורמים לנפילתם של מאות צעירים מהחסידות מידי שנה בידי מלתעות הצבא. אותם נציגים הגיעו לביתו של אחד ממובילי היוזמות המסוכנות הללו המתגורר בקרית גת והחלו להפגין נגד מעשיו שכאמור מובילים לנפילתם של מאות בחורים לידי מלתעות הגיוס שכל באיה לא ישובו.
אותו אדם, שראה כי כלתה אליו הרעה, מיהר להזעיק את המשטרה למקום והחל בניהול מסע יחסי ציבור נגד אותם מפגינים שהגיעו במיוחד למקום כדי להילחם על נפשותיהם של צעירי הצאן.
במסגרת התביעה שהגיש אותו אדם נגד המפגינים, האשים עורך דינו חלק מהמפגינים בכך שתקפו את אותו אדם שהתנהל מול הצבא ואת משפחתו. עוד טען עורך הדין, כי המפגינים אף הזהירו את האיש לסגת ממה שסיכם עם הצבא תוך הטחת איומים.
כאמור, בית המשפט דחה את הטענות הללו מכל וכל, ושלושת הנאשמים שוחררו לביתם כשהם אינם נאלצים לשבת אף יום אחד בכלא.
עם זאת, הסכנה עדיין לא חלפה היות ובפרקליטות שוקלים בימים אלו האם להגיש ערעור נגד "הפסיקה המקלה" מבחינתם.
בפסק הדין הסביר השופט כי – בין השאר – ראה לנגד עיניו את בני משפחתם של הנאשמים, וכי הבין כי אם יטיל עליהם עונשים הרי שבני משפחותיהם יינזקו מכך.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.