גדולי התורה בארה"ב מתייצבים לכינוס חרום נוסף שיעסוק בגזירת הגיוס החמורה המרחפת מעל לומדי התורה בארץ ישראל

 

ראשי ישיבות, אדמו"רים ורבנים, מהמוכרים בארה"ב, צפויים להשתתף במהלך הימים הקרובים בכינוס חירום, בו ידונו בגזירת הגיוס המרחפת על עולם התורה בארץ ישראל.

הדיווחים על כוונה לקיים פגישה נוספת בקרוב, אשר תכלול שורה ארוכה של רבנים ואדמו"רים בארה"ב, מוכיחה כי התשובות, או יותר נכון: אי התשובות – שהעבירו עסקנים שונים לרבנים בארה"ב לאחר סיומו של הכנס הגדול שהתקיים בלייקווד נגד הגיוס – לא סיפקו כלל את גדולי ישראל, אשר מתכוונים להתכנס ולדון שוב בגזירה הנוראה המונחת לפתחם של לומדי התורה בארץ ישראל. חוסר שביעות רצונם של הרבנים מההסברים שסיפקו העסקנים השונים, מתבטא היטב גם מדבריו של ראש ישיבת סלבודקא, הגאון רבי הלל יהושע הירש, אשר הקלטה בה הוא מדבר בחריפות נגד יוזמות הגיוס, ומביע את התנגדותו להתנהלותם של העסקנים ואנשי וועד הישיבות, התפרסמה בימים האחרונים בראש חוצות.

בפגישת החירום, שכאמור תיערך כבר במהלך הימים הקרובים, צפויים ככל הנראה להשתתף האדמו"רים מסאטמר (גם האדמו"ר מהר"א שלא השתתף בכינוס הגדול בלייקווד צפוי ככל הנראה להשתתף בכנס החירום המתוכנן), ראשי ישיבות ליטאיים, בהם הגאון רבי מלכיאל קוטלר ועוד רבים נוספים. את הכינוס יזמו הגאון רבי מלכיאל קוטלר והגאון רבי אליהו בער ווכטפויגל.

1 תגובה

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.