האם אין גזירת גיוס? הנה כל ההוכחות שיש

למרות כל הטענות על כך שאין כלל גזירת גיוס, ועל אף ניסיונות ההכחשה השונים, – העובדות מדברות בעד עצמן, והם חדים וברורים. חוק טל מחייב גיוס של אלפי חרדים מידי שנה, כאשר כל שנה המספר אמור לעלות בעוד מספר רב של בחורים.
אומנם, הליבה של הציבור החרדי, אלו שיש להם גב חזק וקהילה תומכת מאחוריהם, אינם צריכים לחשוש מדבר, עבורם גזירת הגיוס היא משהו שהתרחש אולי בתקופת הצאר ניקולאי אי שם ברוסיה הרחוקה ולא כאן בישראל של שנת תשע"ז. אבל כמובן שהמצב האמיתי הוא שונה לחלוטין, גזרת הגיוס חיה וקיימת, לא עבורם, אלו שמתגוררים בעיר בני-ברק ויש מאחוריהם קהילה חזקה ותומכת, לא כלפי הציבור החסידי או הליטאי ברובו, אלא עבור אלו שאינם מתגוררים בערים החרדיות המובהקות, אלו שאין מאחוריהם קהילה חזקה שתעמוד מאחוריהם. מדובר במאות אלפים רבים של בחורים ואברכים המשויכים לציבור החרדי ועומדים על סף אובדן. זה יכול להיות דניאל מהעיר יבניאל, זה גם נתנאל מבת-אל ואחייה מישוב נריה – הם, הם אלו העומדים בלב ליבה של גזירת הגיוס.
הציבור החרדי כולל בתוכו – לצד מאות האלפים הנמצאים במיינסטרים של הציבור החרדי – בציבור החרדי בארץ המונה כולו למעלה ממיליון נפש יש גם את מאות האלפים שאין מאחוריהם קהילות חזקות, או את אלו המתגוררים ביישובי הספר, עבורם ישנה ועוד איך גזירת גיוס. בעוד חברם מהחדר הסמוך יכול לישון לו בשלווה במיטתו שבפנימיה, הם נאלצים לחשוש מכל סירנה מתקרבת שעלולה אולי להביא למעצרם.
החוק שמחייב את יעדי הגיוס – חוק תיקון 19-21 – הוא חוק ככל החוקים, ולמען קיומו ישנו מנגנון משומן היטב המפעיל שורה ארוכה של גייסים, טכניקות שונות ומאכערים העושים ימים כלילות במטרה להפיל עוד בחור ועוד בחור אל תוך ציפורני הצבא.
כך מצאו את עצמם 774.4 בחורים ואברכים חרדיים נמצאים על הכוונת של מילוי המכסות (5200 לצבא ו-2000 לשירות האזרחי רק בשנה זו), וכך גם הולכים ותוכפים הפניות למשרדי ההצלה, פניות העומדות כעת על ממוצע יומי של 25 פניות!

הישיבה ששיתפה פעולה עם רשויות הצבא

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.