הביקורת נגד חוק הגיוס מתגברת: חברי כנסת מיהדות התורה נמנעו מלהגיע לוועידת המודיע בגלל חוק הגיוס

 

עיתון המודיע היוקרתי, שנחשב במשך שנים ארוכות לכזה שמוביל דעות ומהלכים, ספג השבוע מכה קשה כאשר חברי כנסת ואישי ציבור הודיעו על היעדרותם מהכינוס היוקרתי שערך העיתון. הסיבה בגינה חברי הכנסת נמנעו מלהגיע לכינוס הייתה לא ברורה עד לאחרונה, ושורה ארוכה של ספקולציות הושמעו בנידון.

אתמול נחשף כי הסיבה בגינה נמנעו חברי הכנסת החרדיים להגיע לכינוס הוועידה היא בגלל חוק הגיוס, והביקורת שהשמיעו גדולי הדור נגד חוק הגיוס במתכונתו הנוכחית כפי שעבר כתמיכתם של חברי הכנסת החרדיים.

הביקורת נשמעה מפיהם של האדמו"רים מגור וויזניץ, שמחו על העברת חוק הגיוס המפקיר מאות נשמות מבני הציבור החרדי וגוזר עליהם אבדון רוחני חמור. הביקורת של גדולי האדמו"רים הגיעה גם בשל העובדה הידועה כי חוק הגיוס צפוי להביא בסופו של דבר (לאחר מספר השנים בהם יימלאו המכסות), לגיוסם של כלל בני הציבור החרדי, למעט מספר מצומצם של עילויים.

העובדה כי נציגים חרדיים נמנעו מלהגיע לכינוס כה יוקרתי בגלל חוק הגיוס מראה על כך שהביקורת כלפי הנציגים החרדיים מתגברת ומתקרב יום הדין בו הם ייאלצו לעשות חשבון נפש ולנקוט בצעדים הדרושים כדי למנוע את נפילתם של בני ישיבות לעמק הבכא הצבאי.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.