הדים רבים למחאת ההמונים בשבת שעברה כנגד חבר הכנסת פרוש במונסי שבארה"ב

קבלת פנים חמה ביותר למאיר פרוש שהתארח בעיר מונסי בשבת האחרונה.

סגן שר החינוך מאיר פרוש שלא עושה כלום למען החינוך החרדי, – כידוע, אך עושה הרבה בעד הגיוס, התאכסן בביתו של הרב ישראל האגער שליט"א בנו בכורו של האדמו"ר מוויזניץ מונסי שליט"א, ועשה את כל השבת בחצר וויזניץ בצילו של האדמו"ר הנחשב זקן האדמו"רים בארה"ב . במנשרים ופשקווילים שפיזרו במקום החרדים לדבר ד' לפני השבת נכתב כי "פרוש הינו אחד מגדולי גוזרי גזירת שמד הגיוס העומד בגאון ובעוז בראש מסע ההשתקה ופעל בכל כוחו לבטל ולקלקל את העצרת".

ואכן, ביום שבת קודש בשעות אחה"צ, התאספו לערך כ – 200 איש, ביניהם זקנים באים בימים, ואנשי שם, אשר המשותף לכולם הוא הכאב על מעשים המגונים של מאיר פרוש וחבריו מעיתון 'המבשר' ומכת מפלגת שלומי אמונים. אותם מאות איש יראים ושלמים, ערכו הפגנת ענק יחסית למקום, שספק רב אם בעבר התקיים מפגן שכשזה, כאשר הללו צועדים בכל רחבי קרית וויזניץ, החל מרחוב 'מעפל' עד רחוב 306 ,ולאחרי כן תוך רחוב 'פילעס' טעררעס', שהוא הרחוב הראשי של קרית וויזניץ, עד ביתו של רבי ישראל האגער, ושם עמדו למשך שעה ארוכה וזעקו מנהמת לבם נגד הפשעים הנעשית ע"י מאיר פרוש וחבריו בנושא הגיוס .

במקום נאם הגאון הישיש רבי משה מיללער שליט"א, מחשובי חסידי וויזניץ, שלא פחד מהשמאליים שבתוככי חסידות וויזניץ, וכך נאם בדרשה נלהבת נגד מעלליו של מאיר פרוש, וכל העם ענו אחריו בקולות שבר, גם כשילדים ונערים מהחסידות ניסו לחולל פרובוקציות מול ציבור המוחים, לא עלתה בידם. דווקא הרבה מחסידי וויזניץ תמכו במחאה והביעו שאט נפש שקהילתם מארחת את הפוליטיקאי הפשרן מאיר פרוש .

ההפגנה עבר בשקט, אמנם, מדובר בפריצת דרך, כיון שבמונסי לא רגילים להפגנות כגון אלו, בפרט שחסידי מונסי מציינים, שזה פעם הראשונה בהיסטוריה של החסידות, שבאים להפגין מול בית-הכנסת שלהם ומול בית הרבי שלהם (הרבי גר ממש ליד בית- הכנסת), וזה מלמד קצת שהמקום מאבד קצת את העליונות שהיו להם כל השנים במונסי, והם כבר אינם חזקים כל כך בעיר . כמו כן מציינים, שבין הקהל במונסי יש הרבה צעירים שלא הולכים עם הזרם ולא מרוצים מהנעשה בהחצר (הם מלוכדים תחת חבורה מיוחדת), מאחר והרבי לא מרגיש טוב, וההחלטות נעשים על ידי גורמים אחרים בקהילה, לא על- ידי הרבי בעצמו. הדבר בלט ביותר בכינוס הרבבות, שבחצר מונסי לקחו עמדה שלא להשתתף בכינוס, אך בפועל היו שם הרבה למעלה ממאה חסידי מונסי, שכן השתתפו, לא ברור אם הדבר היה נגד דעת ראשי הקהילה, שכן בבית המדרש מונסי נמכרו כרטיסי כניסה לכינוס הרבבות, וכפי הנראה היה הדבר בהסכמת ראשי הקהילה.

רבים מראשי קהילת ויז'ניץ מונסי, הביעו קורת רוח מההפגנה, לדעתם אם הרבי היה צעיר בכמה שנים, לא היה מאיר פרוש מוצא את ידיו ורגליו במונסי, ורק עכשיו שהרבי כבר חולה, יכולים לעשות מה שרוצים. לדבריהם, יתכן מאד שארחו את פרוש, רק מכיון שהוא כפה את עצמו על הרב, ולא היה נעים לסרב לו. אם ההזמנה היתה נדחית ופרוש היה מסורב על ידי הרב, הוא היה נעלב, והיה מסוגל לנקום במוסדות החסידות בישראל.

1 תגובה

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.