הנציגים החרדיים: "אין גזירת גיוס"; שקד: "הרגע הקשה ביותר שלי היה ההצבעה עבור חוק הגיוס"

השרה איילת שקד מטיבה להציג פעמים רבות פנים מוסריות שמתקבלות בהערכה רבה בנוף הפוליטי הישראלי חסר המוסריות, והיא ידועה כאחת כזו שאינה מתפשרת על דעתה ועל האידיאולוגיה בה היא מחזיקה ואותה היא מקדמת במרץ רב. לצד זאת, שקד נחשבת כיום לאחת הפרלמנטריות הבולטות והמשפיעות בכנסת ישראל. דווקא בשל כך חשוב מאוד להאזין פעמים רבות לדעותיה ואמירותיה בנושאי דת ומדינה.

התבטאות מאוד מעניינת של השרה שקד בנושא דת ומדינה לכדה את עיניהם של רבים, אשר התפלאו לראות כי את מה שהח"כים והשרים החרדיים פספסו, הבינה אותה שרה חילונית ממפלגת הבית היהודי.

שקד, שנאמה מעל בימת כנס וועידת עיתון מקור ראשון, סיפקה לא מעט כותרות במהלך נאומה. היא תקפה את המפגינים מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, דיברה על יחסי שני המפלגות המרכיבות את מפלגת הבית היהודי, ובעיקר סיפקה הצהרות בנוגע לתוכניותיה לעתיד.

בשלב מסוים פנה המראיין לשרה ושאל אותה מהו הרגע הקשה ביותר שהיה לה מאז כניסתה לראשונה למשכן הכנסת כמחוקקת. שקד, להפתעת הנוכחים במקום, לא היססה לרגע והשיבה כי עבורה חוק הגיוס היה הרגע הקשה ביותר מאז נכנסה לכנסת. אכן, עבור השרה החילונית ממפלגת הציונות-הדתית, הרגע הקשה ביותר היה הרגע בה היא הרימה אצבע בעד חוק הגיוס, שמחייב לגייס לצבא מכסות הולכות וגדלות מידי שנה מקרב הציבור החרדי.

מה שמעניין כאן הוא כי בעוד עבור השרה שקד הרגע הזה הוא רגע קשה מאוד, עבור נציגינו בכנסת לא מדובר במשהו רציני כלל וכלל. הרי הם טוענים שאין כלל גזירת גיוס…

מה ששקד החילונית הבינה, לא השכילו נציגי הציבור החרדיים להבין, או שמא גרוע יותר – הבינו וטומנים את ראשיהם בחול.

1 תגובה
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)
    משתמש אנונימי (לא מזוהה) says:

    כבודו טועה, היא דיבר על חוק לפיד וכאב לה שהצביעה על כפית גיוס בלא שיתוף פעולה עם החכי"ם החרדים.

    הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.