הנציגים החרדיים מתעלמים משוועתו של האברך שמוגדר כעריק

בני משפחה של אברך תלמיד חכם הנחשב על פי החוק כעריק, בשל עיכוב בהסדרת מעמדו התורני, שלחו בימים האחרונים מכתב תחינה לחברי הכנסת החרדיים בבקשה כי יפעלו להסדיר את מעמדו, אך למרות ההפצרות הרבות, חברי הכנסת החרדיים ממשיכים להתעלם משוועת בני המשפחה הנאלצת לחיות בפחד וחשש יום יומי מפני הבאות.
את המאבק למען הסדרת מעמדו מובילים בני משפחתו הקרובים שאף הם היו אלו ששיגרו את מכתב התחינה אל הנציגות החרדית. במכתבם פונים האברך ובני משפחתו אל אחד מהנציגים החרדיים הבולטים בכנסת, ומבקשים ממנו שידאג לשחרור בהקדם של האברך בן התורה היושב ונמק בבית הכלא.
במכתבם הם מתארים את גודל התמדתו, את העובדה כי הוא יושב ולומד 18 שעות ביממה, כמו כן מציינים בני המשפחה כי מדובר באדם תלמיד חכם בעל שיעור קומה, שכל מאוויו ומטרותיו הם בלימוד התורה.
הסתבכותו של האברך עם רשויות הצבא החלה זמן מה לאחר שהעתיק את מקום מגוריו מהעיר בני-ברק לזיכרון יעקב. בעקבות מעבר הדירה הוא איבד את צו הגיוס שקיבל, ועד שהחל לברר מה עליו לעשות, כבר הגיע לפתחו צו התייצבות שלישי.
משהגיע לצבא הוא הבין עד כמה מצבו חמור, מיד בהגיעו ללשכת הגיוס הוא אולץ לבצע בדיקות רפואיות והבין כי מבחינת הצבא הוא כבר מגוייס. הוא שב לביתו לאחר הביקור בלשכת הגיוס ופנה במקביל לעסקנים במטרה שיסייעוהו בהתנהלות מול הצבא. למרות הבטחותיהם, העסקנים לא הצליחו לחלצו מהמיצר ומבחינת הצבא הוא נותר עריק המחויב בגיוס.
הזמן חלף עבר ללא כל התראה מצד הצבא עד שיום אחד הגיעו לביתו שוטרים מהמשטרה הצבאית. למזלו הרב הוא לא היה באותה עת בבית וכך ניצל ממאסר מיידי. לאחר זמן מה שוב הגיעו השוטרים לביתו, ושוב גילו כי הוא איננו בביתו. ביקוריהם של השוטרים בביתו תכפו והלכו והוא הבין כי עליו להתרחק מהמקום עד יעבור זעם. הוא חזר לעיר בני-ברק והחל ללון שם בבתי חברים, בעוד רעייתו נותרה לבדה עם בני המשפחה בזכרון יעקב.
את חג הסוכות האחרון הם חגגו יחדיו, אולם המצוקה הקשה נותרה והוא ומשפחתו פנו בעקבות כך לנציגים החרדיים, שכאמור אינם מתייחסים לשוועתם הקשה.
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.