העימות הפנימי בתוך מפלגת יהדות התורה עשוי לחשוף את התנהלותם של הנציגים החרדיים במהלך העברת חוק הגיוס ומכירתם של מאות בחורי ישיבות לצבא השמד

 

 

מפלגת יהדות התורה סוערת. העימות, שעד כה התנהל מתחת לשולחן באופן יחסי, הפך כעת להיות גלוי ונראה לעין כל, זאת כאשר חבר הכנסת משה גפני הודיע לאחרונה ליושב ראש הקואליציה כי הוא, כמו גם חבריו במפלגת דגל התורה, מתכוונים להצביע נגד חוק ירושלים שיזם שר החינוך נפתלי בנט. קידום הצעת החוק של בנט, האומר כי כדי לחלק את העיר ירושלים יצטרך כל ראש ממשלה להשיג את תמיכתם של מעל שמונים חברי כנסת שיביעו את תמיכתם בתוכנית, ספג מכה משמעותית לאור ההודעה של גפני, אך זהו אינו העיקר בסיפור ההולך ורוקם עור וגידים לנגד עינינו. מה שהופך את ההודעה הדרמטית של גפני לדרמטית הרבה יותר היא העובדה כי מספר אחד בהנהגת מפלגת יהדות התורה, חבר הכנסת יעקב ליצמן, תומך בחוק תמיכה עזה, זאת לנוכח קשריו ההדוקים עם מנהיג הבית היהודי.

גפני, מנגד, מתנגד להעברת החוק בגלל העוינות בינו לבין בנט ובגלל תמיכתו של זה האחרון במתווה הכותל האחרון.

סיפורו של חוק ירושלים אינו מעניינו, כך גם העימות בין ליצמן וגפני. מה שכן, העימות בין שני האישים הבכירים במפלגה מהווה הזדמנות נדירה לגלות אולי מה עמד מאחורי מכירתם של מאות ואלפי בחורי ישיבות לחיק צבא השמד.

חברי הכנסת החרדים היו שותפי הסוד להעברת חוק הגיוס. הם אלו שתמכו בו, והגיעו להסכמות עליו עם כלל חברות הקואליציה. חוק הגיוס, שכידוע מוכר את נשמתם של אלפים, המכונים בחוק "מכסות", מהווה את אחת מנקודות השפל העיקריות של הנציגים החרדיים בכנסת. כעת השאלה היא האם העימות בין שני האישים הבכירים במפלגה יביא לכך שפרטי ההסכם ייחשפו תוך כדי המאבק ביניהם, ויטילו אור על העברת חוק הגיוס הנורא.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.