הפעיל הידוע נגד הגיוס הרב משה איראם שוחרר ממעצר

אנחת רווחה בקרב יראי השם: הרב משה איראם, הידוע במלחמתו חסרת הפשרות בגייסים הלוכדים בחורי ישיבות לחיק השמד בצבא, השתחרר ממאסר בן ה-12 יום אליו הוכנס בעקבות מלחמתו נגד גיוסם של בני ישיבות לצבא.
איראם, נעצר כזכור במבצע משולב של בלשי המשטרה, והוא נלקח למעצר מיידי ללא כל אפשרות מצדו להודיע על מעצרו לבני משפחתו המודאגים שנאלצו במשך שעות ארוכות לנסות לדלות מידע על גורלו ללא הועיל. רק לאחר זמן רב הואילה המשטרה להודיע לבני המשפחה כי הוא נעצר באשמת "הטרדת עובד ציבור".
גם בעת מעצרו היה הרב משה איראם בפעילות למניעת גיוס בני ישיבות לצבא, והוא הפגין אז יחד עם עוד קבוצה של אברכים ממול לבניין וועד הישיבות כמחאה על ההתנהלות שהביאה לנפילתם של לא מעט בחורי ישיבות היישר לחיק השמד בצבא.
לאחר מעצרו הברוטאלי של הרב איראם הגיב לכך הרב אליעזר יהודה וויס מארגון "הצלה לאחים" ואמר: "המעצר הנפשע הזה הוא פרק נוסף ברדיפה האובססיבית והבלתי חוקית של משטרת ישראל את הציבור החרדי, הנאבק על זכותו לשמור על צביונו התרבותי הייחודי – אותו מנסה המדינה לשנות בכפייה. בעוד שתוקפו של משה איראם מלפני שבועיים מתהלך חופשי ומעולם לא נעצר, איראם נעצר על לא עוול בכפו ונלקח בברוטאליות משגרת חייו בירושלים ללא התראה עד לטבריה.
במשטרה האשימו אותו בהתנכלות לאחראי מטעם הצבא על הגיוס, האלוף מוטי אלמוז, ולאחר שבית המשפט הסכים עם דרישות המשטרה הוא נלקח לבית מעצר שם שהה 12 יום. גם כעת לאחר שחרורו נמשכת ההתנכלות אליו – כך שעל פי הוראת בית משפט הוא יימצא בזמן הקרוב במאסר בית.
יש לציין כי לכל אורך המשפט לא הציגה המשטרה הוכחות כי הרב משה איראם אכן פגע באלמוז, וגם השוטרים שהשתתפו בבית המשפט סיפרו רק על כך שהוא צעק לעבר אלמוז והניף שלטים כנגד ביתו.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.