הגאון הגדול רבי אליקים שלזינגר דוחה את ההשוואה שעשו תומכי ההתייצבות בין אלו שהתנגדו בקום המדינה להסדר תורתו אמונתו לאלו שמתנגדים כיום להתייצבות בלשכת הגיוס

הסערה, שהתעוררה בעקבות ההשוואה שפרסמו גורמים שונים, התומכים בהתייצבות בלשכת הגיוס, אשר מיהרו להשוות בין דבריו של המהרי"ץ דושינסקי נגד אלו שהתנגדו להסדר תורתו אמונתו בזמן קום המדינה, לבין אותם אלו המתנגדים להתייצבות בלשכת הגיוס כיום, הביאה אתמול את הגאון רבי אליקים שלזינגר, ראש ישיבת 'הרמה' בלונדון ואשר מספרו הגיעו ציטוטי דבריו של המהרי"ץ, לפרסם הבהרה חד-משמעית בנוגע להקבלה הלא נכונה שעשו אותם אלו התומכים בהתייצבות בלשכת הגיוס.

בקטע שעורר את הסערה מצוטט המהרי"ץ דושינסקי כשהוא מסביר כי אלו שמתנגדים להסדר, אותו הובילו גדולי הדור דאז עם ראשי השלטון הציוני – הם ציונים בעצמם, בגלל שהתנגדותם להסדר עם ראשי הציונות מראה כי הם מאמינים לראשי השלטון הציוני שלא יעשו כל רע לציבור החרדי, בעוד שההפך הוא הנכון וחשוב להגיע עמם להסדר קביל שיסדיר את מעמדם של בני הישיבות בציבור החרדי. דבריו אלו של המהרי"ץ פורסמו בימים האחרונים מעל גבי מודעות ברחבי ירושלים, והציגו לכאורה את אלו שמתנגדים כיום להתייצבות בלשכת הגיוס, כאותם אלו שהתנגדו אז להסדר שקידמו גדולי הדור והוגדרו בידי המהרי"ץ זצוק"ל – "ציונים".

הדברים הללו הביאו את מחבר הספר, הגאון הגדול רבי אליקים שלזינגר, לפרסם הבהרה ברורה ממקום מושבו שבאנגליה. בדבריו כתב הגאון שליט"א כי כיון שהוברר שהציונים הם הרבה יותר גרועים מהציונים שהיו אז, ולכן כלל לא ניתן להגיע עמם להסדרים, היות ובכל מצב שהוא הם יצרו את צעדיהם של בני הישיבות בפרט ושל הציבור החרדי בכלל.

מכתב עוז - בחומר איסור התייצבות-

2 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  משתמש אנונימי (לא מזוהה) says:

  מחאה גדולה על כבוד התורה
  מדובר על אחד מגדולי רבני לונדון ומשרידי דור דעה קצת יותר דרך ארץ

  הגב
  • חיים הערש
   חיים הערש says:

   תודה על ההערה.
   הכתב הנכבד לא היה מודע.
   לא היתה כל כוונת זדון, והכתבה תתוקן בהתאם.

   הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.