השקרים וההשמצות שמפנה התקשורת כלפי הנלחמים נגד גזירת הגיוס

מעצרו הברוטאלי של הרב משה איראם, אברך משכמו ומעלה וידוע בגודל חסידותו וביראת שמים, מסוקר בכלי התקשרות החרדי 'בחדרי חרדים' באופן מעוות לחלוטין, תוך הטחת השמצות קשות ולא נכונות ברב הנלחם בשנים האחרונות במסירות נפש נגד גזירת הגיוס ומעצרם של בני ישיבות בידי השלטונות הצבאיים.
מעצרו של הרב איראם בוצע לאור יום, באמצעות בלשי משטרת טבריה שהתפרצו עליו לעיני עוברים ושבים באור יום ולקחוהו עמם למעצר באופן ברוטאלי ללא כל הודעה מוקדמת. לא זו בלבד אלא שבאכזריות בלתי נתפסת נמנעה המשטרה במשך זמן רב מלהודיע על מעצרו לבני משפחתו ולקרוביו והוא נאלץ להגיע לשערי הכלא ללא לווי של עורך דין או סיוע משפטי אחר.
עם מעצרו החלו להתפרסם נגדו מאמרים ארוכים בכלי התקשורת המתיימר לייצג את ציבור שומרי התורה והמצוות, שם כינוהו 'מופרע' ואף הדביקו לו את שם התואר: 'פושע'.
מעצרו של הרב איראם בוצע לאחר שנחשד בפיזור מודעות סביב ביתו של אלוף אגף כוח אדם בצבא, תת אלוף מוטי אלמוז, בהם קרא לאלמוז לעצור את מאבקו בבני הישיבות ולחדול מגיוסם של בני תורה בעל כורחם לצבא. לטענת המשטרה, המודעות פוזרו במהלך הפגנתם של איראם ועוד חרדים נוספים בסמוך לבית של אלמוז.
על אף הזכות החוקית לבצע מחאות במדינה דמוקרטית, נעצר הרב איראם בחשד כי הוא האחראי לפיזור המנשרים מסביב לביתו של בכיר הצבא. עבור מעצרו כאמור הקדישה המשטרה כוח ומחשבה רבים והוא נעצר בידי בלשים באופן מתוכנן היטב שנועד להחליש את רוחו.
לא הוגש כתב אישום נגד איראם. המשטרה ביקשה להאריך את המעצר, והשופט נעתר לבקשה והאריך את המעצר ביומיים לשם המשך החקירה. העורך דין מוטי נוה הוכיח שהנאשם לא היה במקום בעת קיום ההפגנה ופיזור הפשקוילים, אלא היה בירושלים באותה עת. הוא היה במקום בשבת מספר ימים לפני כן.
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.