התאכזרות חמורה: בית המשפט הורה לאסור בפועל קטין שהשתתף במחאות נגד הגיוס

פרובוקציה משטרתית בירושלים

בית המשפט הטיל אתמול באופן תקדימי, ובאכזריות בלתי נתפסת, עונש של חודשיים מאסר בפועל על הנער שהשתתף בהפגנות נגד הגיוס. הוראת בית המשפט נחשבת לחריגה מאוד בהתחשב בגילו הצעיר של הנאשם. אם זה לא היה מספיק, השופט הוסיף לעונשו של הנער הצעיר והורה לו לשלם קנס של 3,000 ש"ח, כעונש על השתתפותו בהפגנות שהתקיימו נגד הגיוס לצבא.

גזר הדין החמור ניתן בשל השתתפותו של הקטין בהפגנה שנערכה לפני כשנתיים בכיכר השבת בירושלים. הנער השתתף אז בהפגנה שנערכה במקום נגד הגיוס, במהלכה ניסו המוחים הנסערים לעצור את התנועה, במטרה לעורר מודעות לגזירת הגיוס שהחלה אז להפיל חללים רבים מקרב הציבור החרדי.

שוטרים שבאו למקום, חלקם בלבוש אזרחי, התנפלו, כדרכם באגרסיביות ובאכזריות, על המפגינים, ועצרו ארבעה מהם. אחד העצורים היה נער בן 17 בעת ההפגנה. לטענת המשטרה (שקלונה התגלה מספר פעמים לאחרונה לאחר שהתברר כי הטענות שהטיחה כלפי מפגינים היו לא נכונות), הנער הצעיר התנגד למעצר, ובמהלך התנגדותו פגע באחד השוטרים שבאו לעוצרו.

לעומת עדותם של השוטרים אשר התגלתה בעת האחרונה מספר פעמים כלא נכונה, טען הנער בתוקף כי הגיע רק לצפות בהפגנה, וכי כלל לא הפגין, אולם בית המשפט קבע באכזריות כי הנער הצעיר ייכנס למאסר בפועל למשך חודשיים, וכן, כאמור, ישלם קנס מוגדל על השתתפותו כביכול בהפגנה נגד הגיוס.

פרקליטו היטיב להסביר את גודל האבסורד בפסק הדין החמור שהושת על מרשו. בשיחה עם כלי תקשורת סיפר עורך הדין כי "התיק מבוסס על עדות בודדת של שוטר, שגם בעדותו התגלו סתירות. בית המשפט היה מודע לזה, אך בחר שלא לתת לזה משקל ראוי", ציין.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.