חבר כנסת מיהדות התורה במהלך נאום שקרי נגד הפעילים הנלחמים בגיוס: "שה"פרנקים" ימלאו את היעדים"…

 

 

לחברי הכנסת החרדיים של אגודת ישראל, לא איכפת מיהדותם ודתיותם של שומרי התורה והמצוות הספרדי, או כפי שמכנה אותם אחד מחברי הכנסת ממפלגת יהדות התורה בזלזול אופייני: "פרנקים"... בנאום שנשא אותו חבר כנסת בפני קהל מצומצם מבני קהילתו הוא כינה את הציבור הספרדי "פרנקים", והמשיך במסע ההכחשה שטוען כי אין כלל גזירת גיוס.

בנאומו טען חבר הכנסת כי כל גזירת הגיוס אינה נכונה בגלל הסיבה הפשוטה: ש"הם (החילונים) לא רוצים יהודים חרדים בצבא, אף פעם הם לא רצו יהודים חרדים בצבא". בהמשך עוד העז חבר הכנסת, שטומן את ראשו בחול ואינו רואה מימינו ומשמאלו, לתקוף דווקא את העומדים בשער, את אלו שנלחמים בכוחותיהם האחרונים, וללא גיבוי ציבורי מינימלי, בגזירת הגיוס הניתכת על ראשם של מאות רבות של צעירים מזרחיים מהפריפריה, בחורים שיכולים לגדול כבני ישיבות טהורים ובמקום זאת מגוייסים לצבא השמד בעל כרחם: "במקום לעשות את כל הדברים האלו בשקט, באים חברה, ומחממים, ומדליקים את הפרנקים שכאילו אנחנו שולחים את הפרנקים לצבא, כדי שהחרדים האשכנזים יוכלו ללמוד", אמר חבר הכנסת ללא כל בושה בפני קהל ועדה.

בהמשך הבין חבר הכנסת כי הוא צריך להציג לפחות כלפי חוץ צער על מצבם של אותם אלו שהוא מכנה "פרנקים", "לצערנו הרב, יש שם רפיון, יש שם הרבה כאלו, אני לא רוצה לומר, זה תלוי ברקע מאיפה שהם באים, מאיזה בתים, מאיזה סבים, אבל בכל אופן, יש לצערנו מספיק מספיק לא רק ספרדים, גם אשכנזים שרוצים ללכת לצבא".

לסיום הוא שב על טענתו השקרית שאין כלל גזירת גיוס ואמר: "אין שום חשש וסכנה שאף אחד מאלו שיושבים ולומדים, שיצטרך ללכת לצבא".

האזינו, והחליטו בעצמכם. האם אלו הם שליחיהם של גדולי ישראל? האם כך היה נוהג החזון איש? הסטייפלר? הרי גדולי ישראל האשכנזים לדורותיהם מסרו נפש עבור כל נשמה מישראל, גם מציבור עדות המזרח!!!

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.