נסיונות המנהל כשלו. בחורים מישיבת 'קול תורה' ימשיכו לא להתייצב בלשכות הגיוס

תדהמה וכאב בעולם התורה: עסקנים המנהלים את ישיבת קול תורה הורו לתלמידי הישיבה באופן חד-משמעי להתייצב בלשכת הגיוס. אותם עסקנים נבזים לא הותירו בפני הבחורים האומללים הרבה ברירות ופתחו במסכת איומים כלפי הבחורים שהביעו את חוסר רצונם להתייצב. המידע שהגיע לידי "גזירת הגיוס", מגלה תמונה קשה מאוד של בחורים המאויימים בידי הצוות המנהל את הישיבה. כך, לדוגמא, נאמר למספר בחורים שלא רצו להתייצב כי "לישיבה לא תהיה כל אחריות על אלו שלא יתייצבו בלשכת הגיוס"! נוסף על כך פנו מנהלי הישיבה לשלושה בחורים שנענו להוראת רבותיהם ולא התייצבו בלשכת הגיוס, ואמרו להם כי באם לא יתייצבו באופן מיידי בלשכת הטומאה – הם ייזרקו מהישיבה לאלתר… אותם בריונים לא נענו לתחנוניהם של הורי הבחורים, ולא להתערבותם של עסקנים יראי שמים, ונותרו איתנים בדעתם לזרוק את הבחורים שבסך הכול ביקשו לקיים את הוראתם של גדולי הדור.

ישיבת קול תורה התפרסמה עד כה כישיבה שהותירה לרבים מתלמידיה שחפצו בכך – לא להתייצב כלל בלשכת הגיוס, ובחלק מהקרים אף תמכה ועמדה מאחורי התלמידים שהחליטו ללכת עם צו מצפונם ולא להתייצב בצבא. עם זאת, כעת, לאחר מאבק עיקש שניהלו נגדם מחריבי עולם התורה, שינתה הישיבה את טבעה והחלה לתמוך באופן אקטיבי בהתייצבות בלשכת הגיוס, ומה יעשה הנער ולא יחטא?

מקורבים למנהלי הישיבה מספרים כי הצעד הדרסטי בוצע לאחר סיפורים שקריים שהגיעו לידי העסקנים המנהלים את הישיבה, בהם תוארו בפניהם המכשלות כביכול שעוברים אלו הנכנסים אל הכלא הצבאי. הם כנראה מאמינים כי בצבא יהיו להם פחות מכשלות…

אך לא אלמן ישראל. תיכף עם היוודע בישיבה דבר הרחקת בני העליה מהישיבה, הודיעו כמה מרבני הישיבה, שאם לא יהיה שינוי מיידי במדיניות הישיבה כלפי אותם בחורים שכל חטאם ציות לדעת רבותיהם, הם יודיעו על התפטרות מיידית מהישיבה.

תופעה זו קרתה בשבוע שעבר גם בישיבת 'זכרון מיכאל' בזכרון יעקב. בישיבה זו נתלתה מודעה הקוראת לבחורים שאינם מתייצבים לעזוב את הישיבה, אך מיד למחרת התקשרו מהנהלת הישיבה לבחורים העוזבים, וביקשו מהם לחזור לאלתר לישיבה.

המקבל עליו עול תורה, מעבירים ממנו….

 

1 תגובה
  1. יהודי טוב
    יהודי טוב says:

    לא להאמין! הישיבה של גאון ישראל הגרש"ז אוייערבאך זצללה"ה, אביו של מרן הגר"ש אוייערבאך שליט"א, והמשגיח הוא הגרי"י ברודיאנסקי שליט"א שהוא חתן של הגרש"ז וגיס של הגר"ש.
    בארזים נפלה שלהבת!!!

    הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.