כך הופקרו צעירים חרדיים שעברו התעללות בכלא הצבאי

מדינת ישראל מציגה: כך הופקר דמם של העצירים החרדים היושבים בבית הכלא בגלל שהעזו לסרב לניסיון השמד לגייסם לצבא. את ההפקרות המערכתית זכה הפעם להכיר צעיר חרדי על בשרו, לאחר שנאסר בעקבות סירובו להתגייס לצבא.

האירוע שעורר הדים רבים, החל לאחר מעצרו המתוקשר של הצעיר, והשלכתו אל תוככי מרתפי כלא 4. זמן קצר בלבד לאחר מעצרו, הוא החל להבין לאיזה בור תחתיות הוא נפל. התברר כי המפקד של תא הכלא בו שהה, אשר התפרסם בעבר לאחר שהתעלל במספר רב של עצירים, החליט למרר את חייו של הצעיר החרדי 'סרבן הגיוס' שנפל לידיו כפרי בשל.

את המקרה חשף "הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל", ומהתלונה שהוגשה לבית המשפט עולה מערכת ארוכה של התעללויות קשות בצעיר על לא עוול בכפו. במסגרת העינויים שעברו על האסיר החרדי, ששוחרר בינתיים, הוא נאלץ לספוג מכות קשות בכל חלקי גופו, ראשו הוטח בקיר וכן נאלץ לספוג זלזול מתמשך בערכי היהדות הבסיסיים ביותר, שלא סופקו לו כפי שדורש החוק.

הזלזול הגיע לא רק מצד מפקד הכלא, אלא גם מרבים מפקודיו ששיתפו יחד פעולה נגד הצעיר החרדי שהגיע למקום. בעקבות חשיפת המקרה, התברר כי אין זה המקרה הראשון בו עוברים צעירים חרדיים המגיעים לכלא 4 התעללות מצד הנהלת הכלא, אלא מדובר בדפוס נוהל די שגרתי, ועד כה הספיק להתלונן צעיר חרדי נוסף שנאסר באותו כלא על התעללות דומה.

עם זאת ולמרות האמור, העונש שהוטל על מפקד הכלא שהתעלל בעציר החרדי עמד על עשרה ימי מחבוש, שגם הם הוטלו על תנאי בלבד, כך שהמפקד חמק מעונש כלשהו, זאת על אף העדויות על התעללות חמורה בצעירים החרדיים. בעקבות המקרה קיים חבר הכנסת מרגי דיון בכנסת, במטרה למנוע הישנותם של מקרים דומים, ובמטרה להביא לכך שעונשו של מפקד הכלא יוחמר במקביל לחומרת מעשיו.

 

המשטרה עוצרת באלימות מפגינים חרדים

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.