כך ניסה יו"ר ועד הישיבות "לעבוד" על אחד מרבני הוועד.

בשבוע שעבר נתפרסם מכתב וועד הישיבות לראשי הישיבות, המורה להם להזהיר את תלמידיהם, מפני מתנדבי ארגון "מרכז הצלה" אשר עומדים בשערי הממ"ח ולשכות הגיוס האזוריות, להזהיר את הבחורים מפני חתימה על גיוס או מפני הסתבכויות אפשריות.

מכתב הזוי ומחוצף זה, מהווה פשע בל יכופר, וחושף טפח מהתנהלותו הנפשעת של הוועד.

חברי וועד הישיבות, מזלזלים בבחורים ואברכים, מסרבים לתת את חתימת הוועד לכל מי שלא מוצא חן בעיניהם, או לא מדבר מספיק בדרך ארץ כפי שנראה להם שחייבים לדבר אליהם.

כמו כן, עקב היות כל חברי הוועד של וועד הישיבות אשכנזים, ועקב זאת שוועד הישיבות ממומן מכספי הצבא ומקבל מהם מידי שנה כמליון ש"ח (ניתן לראות זאת בדוחות המתפרסמים באתר גיידסטאר), הוא מזלזל במיוחד בבחורים ספרדיים, ושולח אותם למלתעות הצבא למלאות את הייעדים.

התנהלות וועד הישיבות, נודעה בציבור, ומשכך, מתקיימת מידי יום רביעי מחאה קבועה במקום, על ידי ציבור נכבד מיראי ה' שבירושלים.

הרב משה איראם, יהודי תלמיד חכם מירושלים, יושב מידי יום בפתח וועד הישיבות, ומנסה לסייע לתלמידים אשר נתקלו בקשיים וסורבו על ידי הוועד. באחד הימים, יצא חבר וועד הישיבות מהמשרד, שפך על ראשו של הרב איראם מיכל אקונומיקה, והיכה אותו במוט עץ עד שנשבר…

כמובן, שהמשטרה לא עצרה את הפקיד המכה, הוא הרי עושה את שליחותם ודואג למלא את הייעדים… תחת זאת עצרה את הרב איראם למעצר בית ממושך, כדי למנוע הפרעה כל שהיא לפעילות הוועד להשמדת עולם התורה.

פקיד הוועד הידוע, גם דואג לקרוע את שלטי ארגוני ההצלה המנסים לסייע לבחורים שהמעמד נשלל מהם, ניתן לצפות בסרטון כאן.

המכתב ההזוי שנשלח לישיבות, הוא צעד אחד יותר מידי, וחושף לעיני כל את קלונם של חברי הוועד שהפכו שותפים גלויים להשמדת הציבור החרדי.

אחד הרבנים, חתנו של אחד מגדולי האדמורים שלאחרונה גילה את גודל השבר והחל לנסות למגר את תופעת שיתוף הפעולה של וועד הישיבות עם הצבא, פגש את אחד הרבנים, חסיד גור ואח של אחד מחשובי המשפיעים, ויחד תהו כיצד יתכן שוועד הישיבות שולח מכתב כזה.

יחד הם החליטו לעלות לביתו של הרב הגאון רבי משה ברזובסקי שליט"א, מחברי הנשיאות של הוועד, ולשאול את פיו לפשר המכתב המוזר.

הרב ברזובסקי אמר להם, שלא יתכן שמכתב כזה נשלח על ידי הוועד. שכן לפני כמה ימים יו"ר וועד הישיבות הידוע, סיפר לו שר"מ בישיבת נר זורח ממושב זרועה שבנגב התקשר אליו, וסיפר לו שהמתנדבים מחוץ ללשכת הגיוס בבאר שבע, הזהירו בחורים שלא להתייצב. הרב ברזובסקי התקשר לארגון מרכז הצלה, בירר מי הם המתנדבים שהיו במקום באותו יום, ושמע מהם גירסה הפוכה, שהם הדריכו את הבחורים כיצד להתייצב, אך לא המליצו להם להמנע מהתייצבות. המתנדבים אף מחלקים במקום את החוברת אתה חזק – מדריך למתייצב. אם כן, תהה הרב ברזובסקי, כיצד יתכן שוועד הישיבות הוציא מכתב כזה? אני עצמי ביררתי את הסיפור, והודעתי ליו"ר הוועד שזה לא נכון!!! אך הרבנים הוציאו להרב ברזובסקי את המכתב, והוכיחו לו שכנראה וועד הישיבות עושה מה שבא לו, ופרסם את המכתב.

אחד הרבנים שהיו אצל הרב ברזובסקי, הוא גיס של ראש ישיבת "נר זורח" זרועה. הוא התקשר לראש הישיבה, ושאל אותו אם קיים אצלו בישיבה ר"מ בשם שצויין על ידי הרב ברזובסקי. לגודל הפלא התברר, שאין בכלל רב בשם הזה בישיבה, וכל הסיפור הומצא על ידי יו"ר הוועד…

מצו"ב מכתב וועד הישיבות.

ועד הישיבות- אזהרה
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.