סכנת הגיוס: סיפורו העצוב של הצעיר שהפגין נגד הגיוס לצבא, ונפל בסופו של דבר למלתעות הגייסים

עד היכן מגיעה סכנת הגיוס לצבא ניתן ללמוד מהסיפור הבא: נער כבן 16 מירושלים שהפגין נגד הגיוס לצבא – התגייס בסופו של דבר בעצמו לשירות צבאי פעיל. הסיפור הכואב החל כאשר הבחור הצעיר נפגש עם אדם שאמר לו: "אני רואה שיש לך אש בעיניים, כדי שתעשה עם זה משהו", אך בל נקדים את המאוחר.

הסיפור, שנשמע דמיוני, פורסם בכלי תקשורת הפונה אל חיילי הצבא, ומספר הסיפור הוא הצעיר בעצמו, כיום חייל בגדוד הצבאי, המתיימר להיקרא חרדי, "נצח יהודה". בכלי התקשורת הצבאי הוא מכונה "רב"ט א'". סיפורו הדמיוני כמעט החל בשגרה הרגילה אותה מקיים כל צעיר חרדי ממוצע. הוא למד בישיבות חרדיות, ואף היה מתנגד בולט לגיוס לצבא ולמאמצים של הבוגדים מבית הפועלים כל העת לגייס עוד ועוד צעירים לצבא השמד. בשל התנגדותו החריפה ללקיחתם בשבי הצבאי בחורי ישיבות, יצא הצעיר להפגנות נגד הגיוס, במהלכם התעמת עם השוטרים וקיים את חובת המחאה יחד עם עוד בני תורה רבים.

אותו צעיר נפגש יום אחד עם אדם, כנראה אחד המזוהה עם מערכת הגייסים, שפנה אליו ושאלו מה הוא עושה ביום יום. לאחר דקות ארוכות של שיחה בין השניים, פנה אותו אדם למיודעינו בן הישיבה הצעיר ואמר לו: "אני מבין ממך שאתה מתייצב בהפגנות ועושה שטויות. לא חבל? אני מזהה שיש לך אש בעיניים, עליך לקום ולעשות עם זה דבר מה.  הדברים חלחלו לליבו של הצעיר כארס של עכנאי, והביאו אותו לידי החלטה. החלטה פזיזה של בחור צעיר שהושפע בידי גייס חדור מטרה.
הצעיר החליט להתגייס לצבא, ובימים האחרונים הוא אף קיבל כומתה צבאית, שבישרה על כך שהוא סיים את זמן ההכשרה שלו לצבא, וכעת הוא הפך לחייל מן המניין בגדוד.

נקל לתאר כיצד ייראה אותו בחור ירא שמים לשעבר בעוד מספר שנים ואולי חודשים. סיפור זה רק מוכיח את הסכנה העצומה בגיוס לצבא, ואת העובדה כי אין אחד שהוא חסין לגמרי מול סכנת הגייסים האורבים לטרף בכל הזדמנות שהיא.

צעדה שנערכה למען החיילים החרדים. רבים מהם מגיעים מבתים חב"דיים.

4 תגובות
  • חיים הערש
   חיים הערש says:

   הטעות תוקנה. אך בכלליות, עדיף לקרוא את האמת הנאמרת באתר שלנו למרות שגיאות הלשון, מאשר את השקרים הנאמרים בדקדוקי וצחצוחי לשון באתרי הסחי והמאוס.

   הגב
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  משתמש אנונימי (לא מזוהה) says:

  מטומטם מי שכתב את הכתבה
  הוא בא להסביר עד כמה מסוכן ללכת להפגנות נגד הצבא כי מי ששם עלול ליפול ברשת.
  לא שמעתי ששיכנעו בתוך הבית מדרש בחור ללכת לצבא….

  הגב
  • thegius
   thegius says:

   הכותב החשוב חי ככל הנראה בירח או על אחד מכוכבי הלכת, אולי המאדים ודומיו. מי שאינו מכריח את עצמו לטמון את ראשו בחול, רואה ויודע הדק היטב על כמויות הגייסים המסתובבים בתוככי בית המדרש, לצערינו כהיום הגענו למצב שכמעט לכל אחד יש קרוב משפחה או מכר שפותה ע"י גייסים, מחוץ ובתוככי בית המדרש.

   הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.