עסקנים נזפו בבכירי המשטרה על התנהלותם הפרובוקטיבית כלפי תושבי מאה שערים

קבוצה גדולה של עסקנים מקרב הציבור החרדי הגיעה בימים האחרונים לפגישה יזומה עם צמרת המשטרה, במטרה לנסות ולמנוע את הפרובוקציות המיותרות המתבצעות ברחובות מאה שערים חדשים לבקרים. בפגישה השתתפו לצד עסקני ונציגי הציבור החרדי, גם המפקדים הבכירים ביותר של המשטרה וכן המפכ"ל רוני אלשיך. בנוסף, בפגישה השתתף גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן הממונה על המשטרה.
במהלך הישיבה מחו הנציגים בפני אנשי המשטרה על המבצעים הפרובוקטיביים המבוצעים ברחוב מאה שערים בירושלים. המבצעים, שכל כולם הם פרובוקציה יזומה שנועדה להתסיס ולהלהיט את הרוחות ברחוב מאה שערים וסביבתו, לא מועילים רבות להרגעת המצב, אמרו הנציגים לאנשי המשטרה.
אחד מהנציגים שהתייחס לנושא הוא סגן ראש העיר יוסי דייטש שהדגיש כי פעילות זו של המשטרה, בעיקר כשהיא נעשית בשעות השיא של ערבי שבתות וחגים – אינה ראויה.
הנציגים קראו בנוסף למשטרה שלא לקרוע את "מרקם היחסים העדין בין המשטרה לקהילות השונות בירושלים, ולא להחריף את המצב במבצעים שכל תכליתם נועדה להתסיס.
בתקופה האחרונה ביצעה המשטרה מספר מבצעים מתסיסים בלב רחוב מאה שערים, במהלכם הוכנסו לרחוב שוטרים שהיו מחופשים לחיילים ולוו בידי שוטרים מוסווים. התוצאה של הכנסת החיילים גרמה לכך שעם כניסתם למקום יצאו נגדם צעירי השכונה והחלו לקרוא לעברם לעזוב את השכונה באופן מיידי. השוטרים והחיילים המוסווים שרק ציפו לכך, המשיכו להלהיט את הרוחות, ובהמשך עצרו את הצעירים, כאשר בחלק מהמקרים המעצר בוצע באופן אלים ואכזרי במיוחד.

פרובוקציה משטרתית בירושלים

2 תגובות
  1. אברהם
    אברהם says:

    סליחה זה לא עסקנים חרדים אלא חילונים וכל מטרתם לחזק הקשר בין הקהילה למשטרה

    הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.