צעדה הזויה של חילונים וחרדים שאיבדו את הדרך, במחאה על כינוי חרדקי"ם

בירושלים התקיימה היום צעדה הזויה, בה צעדו בסך חילונים מוסתים, שבינתם קצרה מלהבין את המערכה ההירואית של הציבור החרדי הנלחם על קיומו ועל חופש התרבות שלו, יחד עם כמה חרדים שאיבדו את הדרך, יחד ניסו להביע מחאה נגד מה שהם מכנים "ביזוי חיילינו".

צר לנו מאד, אך לא הייתה כוונה לאף אחד לבזות חיילים. כן הייתה כוונה, ברורה מאד, להביע מחאה נגד המגמה וההצהרה העולה מבין קירות כנסת המינים, שגמרה אומר, לגמור את הציבור החרדי.

החוק ההזוי, המאפשר למדינה לקרוע אותנו מבנינו, לתלוש בנים מחיק אביהם ואמם, ולהשליך אותם למסגרת הרחוקה ת"ק פרסה מהדרך בה חונכו מילדות, חייב להתבטל.

הציבור החרדי לא ישלים, ולא יסכים לשתוק, מול מגמה נבזית, של אספסוף היושב בבית המכונה "כנסת", ויושב ומעביר החלטות, אחת לאחת, כיצד לפרק את הבניין המפואר שהוקם כאן בארץ ישראל, במאה השנים האחרונות.

היינו כאן לפניכם, ונהיה כאן, בעזרת ה', גם לאחר שהתופעה ששמה מדינת ישראל, תהפוך להיסטוריה.

מטעם ארגוני ההצלה החרדיים, פורסמה בתקשורת ההודעה הבאה:

// הודעה לעיתונות 22.6.17 //
פורום ארגוני ההצלה החרדיים על הצעדה בירושלים בעד הגיוס: "תוצר של ההסתה של המשטרה והממשלה שיזמה פרובוקציות בכוונה תחילה"
בעקבות הצעדה שהתקיימה הערב בירושלים בעד גיוס חרדים, בה השתתפו חרדים ספורים, נמסר מפורום ארגוני ההצלה החרדיים: "צעדה זו היא תוצר של ההסתה וההתססה של המשטרה והממשלה, אשר יזמו פרובוקציות אלימות בכוונה תחילה. אנו מקווים כי יוזמי ההפגנה לא מבינים את המשמעות של גיוס חרדים, שהיא הכחדה של הייחודיות התרבותית של הציבור החרדי – ולא מלבים שנאת חינם. מבחינת הציבור החרדי, גיוס לצבא הינו "יהרג ואל יעבור". כך פסקו גדולי התורה מנהיגי הציבור החרדי לדורותיהם. הציבור החרדי ימשיך להיאבק על שמירת המרקם התרבותי שלו ולא ישתף פעולה בשום דרך עם כל יוזמה לשנות את אורח חייו ולשלב אותו בחברה הישראלית. אנו מעריכים, שאזרחי מדינת ישראל הנאורים, אינם רואים בעין יפה קיום תהלוכה מתגרה זו, אשר באה להצר רגלי ציבור גדול וחשוב, שכל חטאו – מאבק חסר פשרות על עצמאותו התרבותית."
 
פורום ארגוני ההצלה החרדיים הוא ארגון הגג של חמשת ארגוני ההצלה מגיוס, הפועלים כיום במגזר החרדי. הפורום מתנגד לגיוס חרדים בכפייה והארגונים השונים החברים בפורום משתפים פעולה בתמיכה בצעירים המבקשים לשמור על אורחות חייהם המסורתיות, ובפעילות ציבורית לשמירה צביונו התרבותי הייחודי של מגזר זה. בפורום חברים: הצלה לאחים, מרכז ההצלה ויד להושיע (הקשורים לעדה החרדית), ואיגוד בני התורה הספרדים, והוועדה להצלת עולם התורה (הפלג הירושלמי). הפורום קיבל כתב המלצה מגדולי הרבנים, בהם: רבי יצחק טוביה ויס, נשיא העדה החרדית; הרב שכטר, מנהיג קהילת ברסלב בישראל, והרב משה שטרבוך, ראש בית הדין בזרם הליטאי

פרובוקציה משטרתית. רצח נערים בדם קר.

1 תגובה
 1. כי
  כי says:

  מגעילים.
  בשעה של גזירה ושמד, הם מפנים עורף לקהילה החרדית הסובלת.
  כמה מטומטמים משועממים. חבל להתייחס אליהם בכלל.

  הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.