תגובתה המזועזעת של אחת מתלמידותיה של מפרסמת המכתב נגד גדולי הדור: "איך לא רעדו ידייך כשהתיישבת לכתוב את הטענות הללו נגד גדולי ישראל??"

מכתבה מעורר הסערה של תושבת העיר אופקים, המתיימרת להיקרות אשת חינוך, וקוראת תיגר על הנהגתם של גדולי ישראל אשר אסרו את ההתייצבות בלשכת הגיוס, עורר סערה גדולה בקרב הציבור, והתגובות הכואבות לנוכח ביזוי הקודש – לא איחרו מלהגיע. את אחת התגובות הבולטות ביותר למכתב המעוות של הגברת, סיפקה דווקא תלמידתה הנאמנה לשעבר, שכעת הזדעזעה למראה עיניה.

וכך היא כותבת: "כתלמידתך לשעבר, נמסר לי מה שכתבת, עיינתי בדברייך עד תומם, ומאז שעות אחר הצהריים אני מזועזעת ולא מצליחה להירגע, עכשיו יושבת קצת לכתוב את מה שעובר לי בלב. האם כל מה שחינכת אותנו במשך שנים היה מצג שווא ואחיזת עיניים אחת גדולה וארוכה? איך יכולה דמות שכל כך הערכתי והערצתי עד היום לצאת בראש חוצות בדיוק הפוך מדרכה של מחנכת בשיעור קומה שלך, ולכתוב מכתב לראש ישיבה מגדולי הדור באמריקה, עם העתק לאתרי האינטרנט, זה אמיתי? זו באמת את שכתבת את זה? זו דרכה של תורה? זו דרכה של מחנכת בישראל? לכתוב לראש ישיבה בלשון מתקיפה ולשלוח העתקים לאינטרנט? אני יושבת ובוכה, מאוכזבת ופגועה כל כך. זאת את שהעברת לנו שיעורים בחינוך איך להיות שייכות לתורה, שייכות לבית יהודי כשכל כבודנו פנימה?

את יושבת וכותבת סיפורה של משפחה שהוצאת את כל פרטיותם לרשות הרבים בצורה כל כך חסרת התחשבות, בצורה כל כך חצופה. איך את יכולה? תגידי לנו, תלמידותייך בכל מקום, גם בסיפורים שלנו הפרטיים את משתמשת כשאת רוצה להתנגח במישהו שלא חושב כמוך?

בהמשך כותבת לה תלמידתה המזועזעת: מה את כותבת שם, גב' עמית? את, את מעזה פנייך נגד גדול הדור? איך לא רעדו ידייך בפחד מיום הדין, איך העזת מצח לכתוב כנגד אדם שכולו קודש קדשים, אדם הכואב את כאבו של כל בן ישיבה בכל מקום שהוא, לבו של עם ישראל. את, המחנכת מאופקים מעזה נגד גדול הדור? והתמיהה במקומה עומדת…

 

 

 

 

2 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.