"תשועה גדולה": בג"ץ פסל את חוק הגיוס הבעייתי.

הקץ לסלקציה ולהשלכת בחורי ישראל למלתעות הצבא בשם "הצלת עולם התורה"

כצפוי, פסל הבג"ץ את חוק הגיוס הנוראי שנחקק בהשתתפותם של נציגי הציבור החרדי חובשי הכיפות השחורות, אשר בגדו ברבנים האמיתיים, אילצו רבנים מסויימים לעמוד מאוחרי מעשיהם השערורייתיים, והעבירו חוק נוראי, אשר כאמור, בוטל היום.

"זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו".

תחת מעטה "הרע במיעוטו", נסעו קרונות השמד מידי יום ביומו, קרונות מלאים בבחורים תמימים, אשר כל אשמתם נעוצה בכך, שוועד הסלקציה והאקונמיקה, (לשעבר ועד הישיבות), החליט שאין הם מתאימים לתואר בן ישיבה. פשוט משום שאין להם "קשרים" במקומות הנכונים, ומה לעשות, צריך להציל את "עולם התיירה". אז, כמו בעת גזירת הקנטוניסטים, כאשר היתומים המסכנים נבחרו למלאות את המכסות שקבע שלטון הצאר, כך גם כאן בישראל, הצאר גפני קבע יעדים, ואנשי הוועד ממלאים אותם בחלשים ומסכנים.

זכור לכולנו מעמד הקריעה, שם ניצבו גדולי ישראל וקרעו קריעה על העברת החוק הנוראי, ועל הסכמתם של חברי כנסת חרדים לגיוס אלפי חרדים מידי שנה. עיניהם הצופיות של גדולי ישראל, ראו מיד עם העברת החוק, את החורבן הנורא והנזק האדיר אשר הוא עשוי להשית על עולם התורה.

לעומתם, הסתובבו עשרות אלפי תמימם ופתיים, אשר קנו בתמימותם וטפשותם כל שקר שנאמר להם על ידי אותם עושי רשעה, ולא נחה דעתם, עד שקבעו את יום העברת החוק ליום משתה ושמחה, והעבירו קול במחנה, כי צריך לעשות 'קידוש' על ההצלחה הכבירה בהעברת החוק הנורא.

ותעל שוועת המסכנים השמיימה, וכנראה בזכות חודש הרחמים והסליחות, אותם עשרות בחורים ספרדים הכלואים בכלא הצבאי וכמנהג בני עדות המזרח קוראים סליחות מתחילת החודש, פעלו "תשועה גדולה", והצליחו לבטל את החוק הנוראי.

עדיין ארוכה הדרך, והחשש הוא שגפני וחבריו ימשיכו להתל בציבור בוחריהם, ובשיתוף עם הבוגדים מש"ס ינסו שוב להעביר חוק נוראי ומפלה, אך תקוותנו ותפילתנו, שזממם לא יעלה יפה, ומן השמים ילחמו בהם ובנכליהם.

מטעם ארגון הגג של ארגוני ההצלה, פורסמה ההודעה הבאה:

ועד ארגוני ההצלה הפועלים נגד גיוס החרדים לצה״ל, בתגובה להחלטת בג״ץ על חוק הגיוס:
 
״בג״ץ אמר בגלוי את מה שהשלטון הפחדני נמנע לומר – חוק הגיוס הוא חוק מפלה ולא שוויוני, ומקומו בפח האשפה של ההיסטוריה.״
 
* * *
 
״מקומו של הציבור החרדי איננו בצה״ל ולא באף צבא אחר. זהו ציבור שבמשך אלפי שנים נאבק לשמר את ייחודו התרבותי, הערכי, הדתי, ולהשאר נאמן לתורת ישראל, שזולתה אין כל סמכות ריבונית. מצער היה לראות איך דווקא במדינת היהודים המיוחלת, פתח השלטון במלחמת חורמה ביהדות החרדית מתוך מסע מוטרף ואובססיבי לגייס את כולם ולשנות את החברה החרדית.״
 
״טוב פעל בג״ץ שקיבל את החלטתו זו, ושם קץ לאפליה ולניסיון ליצור קסטות בציבור החרדי. מן הרגע הראשון שמהלך שפל זה יצא לדרך, היה ברור כי הראשונים להשלח יהיו חרדים מוחלשים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ציבור זה, ולא בני האליטות שימשיכו להינות מפטורים ולהסתדר.״
 
״ביטול החוק יאחד את כל החלקים בציבור החרדי למלחמה עיקשת ועיקבית נגד כל נסיון לכפיית גיוס על החרדים, ואנו נמשיך במאבקנו העיקש נגד כל כוונה לאלץ חרדים להכנס אל שורות הצבא. כל ניסיון לכפות גיוס על העדה החרדית יענה במאבק חורמה.״
 
הפגנות תמיכה בביטול החוק צפויות להתקיים הערב ברחובות שכונת מאה שערים בירושלים. 
2 תגובות
  1. אברהם
    אברהם says:

    רגע, נכון שהם פסלו את החוק הזה, אבל בגץ גם אמרו שהכנסת צריך לעשות עוד חוק גיוס בתוך השנה הקרובה. ואם לא אז מגייסים את כל הבחורים בכוח. אבל זה מאוד חשוב שהציבור ישימו לב, זה בדיוק מה שהרב שמואל אויערבך שליטא אמר מההתחלה!

    הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.